Національне виховання забезпечує кожній нації найширшу демократизацію освіти, коли його творчі сили не будуть покалічені, а, навпаки, дадуть оригінальні, самобутні скарби задля вселюдського поступу: воно через пошану до свого народу виховає в дітях пошану до других народів і тим приведе нас не до вузького відокремлення, а до широкого єднання й світового порозуміння між народами і націями.
КОНЦЕПЦІЯ
НАЦІОНАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
ВСП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
«ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Концепція національно – громадського вихованя є основою системи виховання студентської молоді в умовах незалежної України і становлення громадянського суспільства. Вона визначає загальні філософсько-світоглядні засади, що відповідають сучасним соціальним потребам, вибору стратегії виховання, цілісній ієрархії цінностей, а також орієнтирам щодо психолого-педагогічних підходів і методів. Реалізація концепції потребує наполегливості і великих зусиль не тільки студентів чи кураторів груп, але й усіх без винятку учасників навчально-виховного процесу.
Головною метою національного виховання студентської молоді є: є передача молодому поколінню соціального досвіду, ментальності, світогляду, багатств духовної культури народу. На цій основі формуються особистісні риси громадянина, до яких належить національна самобутність, розвинена духовність, моральна, художньо-естетична, правова, трудова, фізична, екологічна культура, розвиток індивідуальних здібностей і таланту.
Основним завданням національного виховання студентської молоді є: формування національної свідомості, людської гідності, любові до рідної землі, родини, народу; бажання працювати для процвітання свого народу та готовності захищати свою державу; формування мовної культури..