Війна внесла свої корективи у наше життя. Україна сьогодні повинна боротися не лише із зовнішнім ворогом, але й дбати про те, щоб права її громадян не порушувалися і в середині держави. Нажаль, кожен із нас по різному реагує на те, що відбувається в країні, люди, перебуваючи у постійному стресі та страху починають поводити себе не так, як зазвичай, і одним із цих наслідків є підвищення рівня насилля в сім’ях.
З метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок у ВСП «Технологічний фаховий коледж Національного університету «Львівська політехніка» відбулися заходи щодо протидії насиллю.
1 квітня
Студенти груп: ДЗ-11, ДЗ-21, ДІ-21, ДЗ-31 у супроводі викладачів Надії Михайлик та Оксани Касіян відвідали ХАБ «ВОНА», де відбувся аналітичний перегляд фільму «Великі очі» з психологом Наталією Добровольською.
Захід організований з метою набуття студентами нового досвіду та знань, як вберегтися від: маніпуляцій в стосунках, економічного, психологічного та фізичного насилля. Особливу увагу, під час перегляду, психолог акцентувала на засобах самодопомоги у різних життєвих ситуаціях. Аналітичний перегляд фільму став наочним прикладом для студентів, як зуміти обрати свій шлях щастя у партнерських стосунках, боротися за справедливість і відстоювати свою позицію у суспільстві.
15 квітня
Відбувся тренінг «Насильство поруч, як реагувати?». Провели для студентів груп: КН-11, КН-22 та ЕК-21 тренери Львівського міського центру соціальних послуг і реабілітації «Джерело» Юлія Яворська та Орест Гриновець.
Під час заняття тренери ознайомили студентів з поняттям «насильство»; розглянули варіанти розвитку складних ситуацій та способи виходу з них; змоделювали ситуації з проявами насилля і спробували іх подолати.
16 квітня
Відбувся тренінг «Булінг, причини, наслідки, шляхи подолання». Провела для студентів груп ПР-11, ДЗ-11 та ТУ-21 практичний психолог коледжу Надія Михайлик.
Надія Онуфріївна ознайомила студентів з типовими ознаками та видами булінгу, роз’яснила як реагувати оточенню на випадки проявів булінгу та як захистити особу, яка потерпає від насилля.
18 квітня
Відбулися тренінгові заняття «Розпізнавання видів психологічного насилля» і «Пропрацювання власного досвіду». Провела для студентів груп: ДЗ-21, ДЗ-31 та ДЗ-41 практичний психолог коледжу Надія Михайлик.
На занятті учасники тренінгу розглянули такі види насилля як: мобінг, газлайтінг, знецінення, маніпуляції, психологічне, фізичне, сексуальне та сімейне.
Студенти старших курсів Вікторія Притула (група ДЗ-31) та Мирослав Лупак (група ДЗ-41) ділилися власним досвідом способу виходу з аб’юзивних стосунків, можливістю подолання булінгу в шкільному середовищі та як вплинув набутий досвід на їх теперішній особистісний розвиток.
22 квітня
Відбувся тренінг «Навички розуміння та вирішення конфліктів». Заняття провели для студентів груп ДІ-11 та ПР-11 тренери Львівського міського центру соціальних послуг і реабілітації «Джерело» Юлія Яворська та Орест Гриновець.
Студенти отримали знання про те: що таке конфлікт, як його розпізнавати, які види конфліктних ситуацій бувають, які основні стратегії подолання конфлікту.
26 квітня
Відбулася психологічна гра «Шепіт Емоцій». Провела практичний психолог коледжу Надія Михайлик зі студентами групи ТУ-31.
З метою розпізнавання емоційних станів учасники гри змоделювали ситуації, в яких проявляються емоції людини та розробили стратегії керування емоціями.