Упродовж першого тижня червня у ВСП «Технологічний фаховий коледж Національного університету «Львівська політехніка» відбувся захист навчальних проєктів з фізики, який став підсумковим етапом вивчення дисципліни у цьому навчальному році. Захід мав не лише освітнє, а й практико-дослідницьке спрямування: студенти продемонстрували, як сучасні фізичні знання можуть бути застосовані для вирішення актуальних технічних і наукових завдань.
Власні проєкти захищали студенти груп:
КІ-12 — Дюбан Ю., Кльофа М., Либа Р., Пасерба В., Стрехалюк А.
КН-11 — Балан А., Дубіль М., Мамчак Х.
Кожна робота була присвячена актуальним аспектам фізики, інженерії та космічних досліджень. Студенти презентували свої проєкти з використанням мультимедійних матеріалів, макетів, симуляцій і демонстраційних експериментів на такі теми:
«Сучасні енергозберігаючі технології» – аналіз ефективних способів зменшення споживання енергії у побуті та промисловості;
«Розумний будинок» – принципи автоматизації побутових процесів, інтеграція сенсорних систем та енергоефективності;
«Сонячна енергетика» – практичне застосування фотоелементів, розрахунки ефективності, перспективи розвитку в Україні;
«Генерація звуку електронною гітарою» – фізика звукових хвиль, електроніки й резонансу;
«Квантовий комп’ютер» – основи квантової механіки та принципи роботи квантових обчислювальних систем;
«Безодня простору: таємниці чорних дір» – спроба осмислення складних астрофізичних явищ крізь призму загальної теорії відносності;
«Космонавтика: мрія, що стала реальністю» – історія підкорення космосу, фізичні принципи ракетного руху, перспективи майбутніх польотів.
Презентації проєктів вразили своєю інноваційністю та глибиною опрацювання матеріалу. Необхідно відзначити, що здобувачі освіти продемонстрували міждисциплінарний підхід, поєднуючи знання з фізики, інформатики, екології, та навіть філософії.
Захід показав високий рівень підготовки студентів, їхню здатність працювати в команді та креативно мислити.
Керувала підготовкою студентських проєктів викладач фізики Сесилія Штаюра.